Сміх і сльози

Сміх і сльози #1

А ви колись дозволяли собі сміятись на цвинтарі? Скажете, як можна? А от у румунському селі Сепинца є таке кладовище, де сміх тільки вітається. 

“Веселий цвинтар” визнано одним з найоригінальніших у світі. Там вважають, могила має бути яскрава й весела – аби покійника радісно зустріли на небесах.

Щороку подивитись на веселий цвинтар їдуть сотні тисяч туристів. Кожен знаходить для себе якийсь цікавий напис. Воно й не дивно, адже цікаво бачити як можна по-інакшому ставитись до смерті, з гумором.

Своєрідні комікси відображають життя померлих з усією правдивістю. Вчителі з книжками, лісоруби з сокирами, невірна жінка з коханцем, п’яниця з плашкою. Тут все дуже правдоподібно.

Все почалось досить просто: приблизно півстоліття тому сільський господар змайстрував першого дерев’яного хреста з портретом покійної, прикрасив візерунком і дотепним написом. 25 років сільський майстер займався виготовленням пам’ятників, потім своє ремесло передав своєму учневі. Перед власною смерть він зобразив себе для надгробку з такими словами: «Тут поховано чоловіка, який за все життя нікому не зробив злого».

“Веселий цвинтар” визнано одним з найоригінальніших у світі. Там вважають, могила має бути яскрава й весела – аби покійника радісно зустріли на небесах.

Це кладовище вважається найвеселішим у світі. Іронічні написи на надгробках дуже веселять туристів, які постійно відвідують цвинтар, тільки щоб подивитись на місце, де до смерті ставлять інакше – з гумором. За таку оригінальність «Веселе кладовище» потрапило до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Виникло таке цікаве місце перед другою світовою війною. Така ідея спала на думку місцевому скульптору, саме він став автором веселих сатиричних малюнків на надгробках.

Місцеві жителі не бачать причин для плачу, вони вірять, що мертві входять в інше веселе життя. Вважають, що треба радіти за померлих, саме тому таким гумористичним способом поминають небіщиків.

Всі надгробки синього кольору, місцеві жителі запатентували цей колір для надгробних плит. Виготовлення одного надгробку триває близько трьох тижнів.

Щоліта на кладовищі відбуваються фольклорні фестивалі. Співають, танцюють, музика грає до ранку — здається навіть могили підтанцьовують.

як ми працюєм

як ми працюєм #1
як ми працюєм #2
як ми працюєм #3
як ми працюєм #4
як ми працюєм #5
як ми працюєм #6
як ми працюєм #7
  • 1Зателефонуйте нам або прийдіть до торгової точки
  • 2Проконсультуйтесь та виберіть виріб
  • 3Підпишіть договір
  • 4Внесіть завдаток
  • 5Очікуйте виготовлення памятника
  • 6Встановлення памятника
  • 7Оплатіть залишок