Львівські цвинтарі

Львівські цвинтарі #1

Львів - давнє місце із великою історією. Одним із місць, де ця історія живе є цвинтар. Кладовища - особливі місця. Вони змушують задуматись про такі глибокі речі, як життя і смерть, час і вічність, визнання і забуття.

Львівська історія, певною мірою, зберігається на її цвинтарях. Загалом, в місті 13 цвинтарів. Це Голосківський, Сихівський, Ряснянський, цвинтар на вулиці Варшавській, цвинтар на Старому Сихові, цвинтар на вулиці Тракт Глинянський, Левандівський, Замарстинівський, Знесіння, Білогорща та музей-заповідник Личаківський. Також багато цвинтарів є закинутими або перенесеними; багатьом необхідна реставрація надмогильних пам’ятників. Серед колишніх кладовищ числяться Клепарівський, Жовківський та цвинтар при монастирі св. Онуфрія, один із найбільш давніх цвинтарів України.

Проте, серед усіх них діючим залишився лише один - Голосківський. Він був заснований у 1980-х роках та знаходиться у північно-західній частині міста. Він в ходить в десятку найбільших цвинтарів України, його площа складає 75 га. Однак, за прогнозами і на цьому цвинтарі місце скоро закінчиться. Чиновники кажуть, що якщо жодні міри не будуть прийняті, то місця на ньому закінчаться за три роки. 

Також існує можливість підхоронення на Личаківському, Янівському та Сихівському. Однак за умови, що у вас є підтвердження поховання там близьких родичів, або зарезервоване місце.

Безумовно, найпопулярніший львівський цвинтар Личаківський. На ньому поховані Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіан Шашкевич та більше ста інших знаменитостей. Зараз поховання на Личаківському цвинтарі практично не відбуваються, бо місць катастрофічно не вистачає. Останні памятники були поставлені у 2014 році. Тоді тут поховали героя Євромайдану Юрія Вербицького та героя Війни на Сході Юрія Кульчицького. Їхні надгробки знаходяться на Алеї Слави та Полі Почесних поховань. Андрія Кузьменка "Скрябіна", до речі, поховали на Брюховецькому кладовищі. 

Янівський цвинтар, хоч і не такий популярний, але історичних діячів там поховано не менше, особливо, таких які зробили значний внесок в історію України та Львова у 20 ст. Він був відкритий в кінці 19 ст., хоча активно ним почали користуватись на початку 20-х. Саме на той час припала українсько-польська війна 1918 року. І саме на Янівському цвинтарі ховали українців - жертв цієї війни. Так само жертв боїв Листопадового чину, бійців УГА, ОУН, УПА і інших діячів. Цвинтар закрили у 1980-х, через брак вільного місця. Зараз існує лише можливість підхоронення, якщо у вас там уже є близькі родичі. 

Загалом, на львівських цвинтарях збереглось багато пам’яток мистецтва: з 18-го, 19-го і подекуди навіть 17-го століття. Варто тільки замислитись, як надгробок міг так довго простояти? Насправді, вся справа у якості. Професійний скульптор, якісні матеріали та інструменти. І навіть зараз можна виготовити пам’ятник, який простоїть не одне десятиліття. Варто лише знайти професіоналів, яким можна довіритись.

як ми працюєм

як ми працюєм #1
як ми працюєм #2
як ми працюєм #3
як ми працюєм #4
як ми працюєм #5
як ми працюєм #6
як ми працюєм #7
  • 1Зателефонуйте нам або прийдіть до торгової точки
  • 2Проконсультуйтесь та виберіть виріб
  • 3Підпишіть договір
  • 4Внесіть завдаток
  • 5Очікуйте виготовлення памятника
  • 6Встановлення памятника
  • 7Оплатіть залишок