Чи є життя в мережі після смерті?

Чи є життя в мережі після смерті? #1

У світі обговорення теми онлайн-смерті почалось на початку двотисячних, коли в Україні ще лише вчились працювати у мережі. У деяких західних видань поставала дилема чи вести твітер трансляцію похорону Нільсона Мандели у 2013.

Виникає дивне відчуття, коли переглядаєш щасливі профілі користувачів соцмереж, бачачи коментарі співчуття і усвідомлюючи, що людина вже не буде “онлайн”. З часом таке стається все частіше, тому постає  питання етикету навколо теми смерті онлайн – як висловлювати співчуття? Чи користуватись смайликами? Чи доречно "тегати" померлих у власних спогадах про них?

До 2060-го року кількість "мертвих" профайлів у Facebook вже може перевищити кількість живих юзерів.

Дослідження смерті онлайн приходять до спільного висновку, що соціальні мережі загалом допомагають переживати втрату, знижуючи рівень тривоги і паніки. Звичайно, важливим питанням стає етикет смерті в онлайн світі. Тут потрібний певний спільний етичний код, що буде єдиним для користувачів з усього світу.
Із 50 опитаних схвально на питання "Чи помирав хтось із ваших Facebook-друзів?" відповіли 72%. Третина пов’язує це із подіями в Україні кількох останніх років.Чверть опитаних задумовувалися над тим, що станеться із їх Facebook-сторінкою після смерті. При цьому 17,3% хотіли б перетворити свій акаунт на меморіальну сторінку, 35% за те, що Facebook знищив їхній профіль, решта залишила б все як є.

Є такі опитувані, що хотіли б запрограмувати пости на майбутнє, щоб і після смерті постити. Декілька опитуваних зізнались в тому, що писали померлим прощального листа у повідомленні, де висловили те, чого не встигли сказати за життя. Менше половини опитаних виславляли свої старі фото із небіщиком, робили прощальні пости та виставляли траурні аватарки.

Тема смерті в соціальних мережах цікавить багатьох. Один журналіст інсценізував свою фальшиву смерть у мережі, щоб перевірити, що відбудеться, коли його “не стане”. Все спрацювало. Всі повірили.

Зараз всесвітньо відома соцмережа оголосила про розгортання функції під назвою «Довірений контакт», що дозволяє користувачеві вибрати довірена особа, в розпорядження якого перейде його сторінка після смерті. За дану функціональність відповідає певний пункт меню налаштувань безпеки про передачу сторінки після смерті в настройках акаунта. Поки що ця функція не доступна в нашій країні.

На вибір користувача буде запропоновано три варіанти: видалення сторінки, перетворення її в «сторінку пам'яті» або заповіт аккаунта. Донедавна Facebook заморожув акаунт після отримання повідомлення від родичів або друзів про смерть користувача, до якого були додані документи, що підтверджують його смерть.

Тема смерті у мережі актуальна для українського інтернету сучасності. Більшість опитуваних стикались із особисто знайомими юзерами соцмереж, всі бачили\лайкали\репостили новину про чиюсь смерть. За опитуванням тема смерті в зоні АТО для реципієнтів уже не є новиною, вони зрідка коментують і ще рідше перепощують такі повідомлення.

Все частіше в інтеренеті з’являються дописи про те, що помер хтось із знаменитостей, такі новини швидко розносяться мережею. Так званий, не запланований і безкоштовний піар. Більше 70% опитаних зізнались, що після смерті відомої людини дізнались про неї набагато більше ніж за життя. Питання етики у таких випадках також цікавить користувачів, проте воно ще ніяк не унормоване.

 

як ми працюєм

як ми працюєм #1
як ми працюєм #2
як ми працюєм #3
як ми працюєм #4
як ми працюєм #5
як ми працюєм #6
як ми працюєм #7
  • 1Зателефонуйте нам або прийдіть до торгової точки
  • 2Проконсультуйтесь та виберіть виріб
  • 3Підпишіть договір
  • 4Внесіть завдаток
  • 5Очікуйте виготовлення памятника
  • 6Встановлення памятника
  • 7Оплатіть залишок